Najlepsze aplikacje dotyczące kryptowalut

przez | 18 sierpnia, 2020

Gorący jak tegoroczne lato temat kryptowalut będzie wciąż na topie nawet jesienią i zimą. Zyskuje coraz więcej nowych amatorów, chcących pogłębić wiedzę w temacie i zarobić na „bitcoinie”. Wokół kryptowalut zrobiło się głośno dobrych parę lat temu (powstały w 2009 roku). Był to wystarczający czas, by stworzyć koncept aplikacji do bieżącego monitorowania  i wdrożyć go  w życie. Jeśli poszukujesz dobrego programu, który pozwoli Ci na szybkie i efektywne działania na rynku, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Blockfolio – aplikacja niewątpliwie przydatna. Pozwala na śledzenie cen w czasie rzeczywistym. Jej atutem jest możliwość kalkulacji zysków i strat, jakie można ponieść podczas kupna lub sprzedaży kryptowaluty. Umożliwia dodawanie do „portfolio” znanych środków płatniczych i określić wielkość portfela. Aplikacja jest dostępna w języku angielskim, zatem warto zwrócić na to uwagę. Zrozumiałość i klarowność komunikatów jest bowiem istotna.

BitMap – zgodnie z nazwą aplikacja jest swego rodzaju mapą. Jest prosta w obsłudze. Służy do wyszukiwaniu na mapie miejsc, gdzie można używać kryptowalut jako środków płatniczych. Z uwagi na to, że są one mało znaną i rzadko stosowaną opcją płatności, punktów na terenie Polski nie wyświetla się wiele. Jeśli spojrzymy na aplikację globalnie lub przyszłościowo- można dostrzec jej rosnący potencjał. Podejrzewamy, że bitcoin i inne waluty wirtualne staną się w niedalekiej przyszłości popularną formą płatności.

Bitcoin Price IQ – aplikacja działająca w wersji polskojęzycznej i przeliczająca kurs danej kryptowaluty na złotówki. Jest bardzo łatwa w obsłudze, intuicyjna. Dzięki niej można sprawdzić ceny każdej kryptowaluty, jest na bieżąco aktualizowana. Poleca się ją jako „must have”, zwłaszcza osobom, które wdrażają się w temat i rozpoczynają handel wirtualnymi walutami.

Bitcoin Checker – posiada wszystko, czego potrzeba do monitorowania kryptowalut. Bitcoin Checker dostarcza aktualne kursy wirtualnych walut z całego świata. Co prawda nie cieszy się nowoczesnym interfejsem. Zostało to usprawiedliwione względami bezpieczeństwa (niektórzy użytkownicy korzystają z telefonów, w których nie da się zaktualizować Androida). Aplikacja jest jednak bardzo funkcjonalnym narzędziem dla osób interesujących się bitcoinami. Dobrze sprawdzi się przy chęci handlu kryptowalutami.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje pozwoliły na poszerzenie wiedzy i zachęcą do dalszego zgłębiania tajników kryptowalut. Jest nam niezmiernie miło, że korzystają Państwo z naszej strony w celu uzyskania wartościowej wiedzy.

W pracy nad tym wpisem pomogli mi specjaliście z firmy 4soft.co, eksperci w zakresie technologii opartej na blockchain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.