3 najlepsze aplikacje podróżnicze

przez | 28 lipca, 2020

Okres wakacji i lata, pomimo obecnej sytuacji, wciąż kusi pogodą. Przez cały rok ciężko pracujesz, by w końcu odciąć się od rutyny i wyjechać na upragniony urlop. Jedni poświęcają czas wolny na remonty i generalne porządki. Inni zaś aktywnie spędzają wolne dni poza domem. Oto 3 przetestowane aplikacje na telefon, które przydadzą się podczas urlopu.

Uber

Znana wielu osobom aplikacja, działająca prężnie zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest zamiennikiem taksówek, jednak płatności można dokonać przez podłączoną do konta kartę płatniczą. Nie jest to jednak konieczność, ponieważ płatności realizowane są również w formie gotówkowej. Zasłużony kierowca może dostać od podróżnych „tipa” – napiwek zarówno w gotówce jak i poprzez wybranie odpowiedniej opcji w aplikacji. Uber wymaga włączonej lokalizacji, dzięki czemu można kontrolować trasę, by dotrzeć na miejsce bez „naciągania” przez kierowców Taxi, żerujących na turystach. Cenna jest także możliwość dodawania opinii na temat przejazdów. Z Ubera skorzystamy również w Stanach Zjednoczonych i wielu europejskich miastach. Alternatywą w Azji jest aplikacja Grab, która działa w analogiczny sposób. W Polsce funkcjonuje także Bolt, stanowiący dużą konkurencję dla Ubera.

Airbnb

Zdobywająca wśród Polaków coraz większe zainteresowanie aplikacja pośrednicząca w rezerwacji miejsc noclegowych. 6 milionów ośrodków, apartamentów, domów, pensjonatów w jednym miejscu. Zaraz po Booking.com jest najpopularniejszą platformą noclegową. Podróżujący mogą wynająć mieszkanie od właścicieli, tym samym oszczędzając często środki- niewiele osób spoza branży wie, że prowizja, którą musi pokryć gospodarz, na portalu Airbnb jest zdecydowanie niższa niż na Bookingu. Właściciel infrastruktury noclegowej może zarówno otrzymać, jak i wystawić ocenę o gościach. Głównym zamysłem Airbnb było dzielenie się wolną przestrzenią mieszkalną w domach gościnnych ludzi. Z czasem przedsiębiorcy pochwycili ten pomysł, stając się konkurencją hoteli.

Jakdojade.pl

Aplikacja działająca na terenie Polski, lecz „must have” przy podróżowaniu do kilku miast. Od 2008 roku problem szukania przystanku i aktualnego rozkładu jazdy minął. Jeśli jesteś eco-friendly, często poruszasz się komunikacją miejską- JakDojade.pl jest dla Ciebie. Aplikacja planuje trasy, wskazuje aktualny rozkład zarówno dla kilku połączeń jak i pełny plan odjazdów konkretnej linii autobusowej, tramwajowej czy pociągu. Poza zbawienną możliwością nawigacji i dotarcia na czas na autobus, rozwiązano również problem z zakupem biletu- aplikacja posiada funkcję zakupu. Alternatywą jest platforma MobileMPK lub Transportoid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.