3 miejsca w Polsce, które można zwiedzić online

przez | 11 sierpnia, 2020

Pandemia uniemożliwiła turystom osobiste wizyty w miejscach związanych z kulturą, uczestnictwa „na żywo” w wydarzeniach artystycznych, spektaklach w teatrze, czy nawet w seansach kinowych. Wiele osób przypomniało sobie, że Internet jest cennym źródłem wiedzy, często darmowej, z której powinniśmy korzystać. Podążając za tą mądrością, włodarze placówek kulturalnych otworzyli się na świat internetowy, dając turystom możliwość zwiedzania muzeów, miejsc na co dzień nie dostępnych, choćby stacji kosmicznych czy górskich szlaków. W Polsce jest wiele miejsc godnych uwagi. O nich właśnie napisaliśmy ten artykuł.  

Pomorze Zachodnie

Istnieje portal stworzony specjalnie dla rejonu Pomorza, na którym można odbyć interaktywne wycieczki. Dron, technologia 360 stopni, multimedia – te elementy sprawiają, że miasta i zakątki północno-zachodniej części kraju stają się jeszcze ciekawsze! Odbyć tę przygodę można o każdej porze roku, zatem jeśli przed wyjazdem chcesz sprawdzić, czym oczarować współtowarzyszy, odwiedź stronę pomorzezachodnie360.pl

Wrocław

Jest to miasto okrzyknięte Europejską Stolicą Kultury. Jednocześnie Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska. Znajdziesz tu wszystkie mosty (120) oraz 12 wysepek, należących do miasta. Zwiedzić można również Starówkę. W Internecie zamieszczono 48 wycieczek związanych z tym malowniczym miastem. Są ukazane miejsca pod względem widokowym oraz historycznym, np. Piwny Wrocław czy Wrocław Alternatywny. Dla wielbicieli tutejszych krasnali również znajdzie się coś ciekawego. Wszystkie miejsca znajdziesz na visitwroclaw.eu.

Kraków

Jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wirtualną wycieczkę w Krakowie jest niewątpliwie Zamek na Wawelu. Miasto to było stolicą Polski w latach 1320- 1609, dlatego zabytki są tu niezwykle cenne. Stare Miasto i Wawel są zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Muzeum Lotnictwa Polskiego, umieszczone na lotnisku wojskowym z początku XX wieku. Obejrzeć można ponad 200 eksponatów (samolotów). Miejsce to jest znane na całym świecie, uznawane przez amerykańską telewizję CNN za jedno z top 10 najlepszych muzeów lotnictwa na świecie. 

Wpis powstał przy współpracy z portalem centrum-nawigacji.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.